01IMG 1233Sokszínűség a Fehérvári Kézművesek Egyesülete alkotóházában .
2018. február 3-án az országos rendezvényhez egyesületünk is csatlakozott, szeretettel vártuk az érdeklődőket, 10 - 16 óra között.„Helyben van a sokszínűség” volt a nap mottója, s ezt a népművészeti sokszínűséget egyesületünk kézműves tagjai biztosították a nap folyamán. Szövő, bőrműves, csuhé, csipkeverő, textilműves, fafaragó, üvegfestő, nemezelő, drótékszer készítő, gyöngyfűző, hímző, fonó - kézműves mesterek munkáját, tevékenységét kísérhették figyelemmel a mai napon. A látogatók megismerkedhettek a kézműves mesterségek színes skálájával, beszélgethettek az alkotókkal, ízelítőt kaphattak a hagyományok ápolásából.

Reméljük, jónéhány embert magával ragadott az élmény ezen a napon, és minél hamarabb bekapcsolódnak e szép régi mesterségek kipróbálásába, gyakorlásába, örömet szerezve ezzel maguknak!


A képeket a Galériában itt lehet megtekinteni.