06img 8194

 

Együtt örültünk Tibivel kiállítása megnyitóján, szívből gratulálunk!

 

 



A mester Móron született, ma is a városban él.

Régi nevén a Vájár iskolában végzett 1974-ben. Szakoktatója volt Fekete Ottó festőművész, aki kovács bőrkötényét Tibire hagyta halála után. Tudta, megérdemli és büszke is lesz rá. Nem volt a szavak embere, így mondani sose mondta, hogy büszke rá. Mesterétől az iskolában lemezmunkát és kovácsolást tanult. Tibor a bányánál talált munkát, ott dolgozott 25 évig.

A móri Képző- és Iparművészeti Szabadiskola mestereivel 1983 óta van együtt. Először egy játszótéri fafaragásban vett részt Nagy Sándor és Nagy Benedek irányításával. Hamar kiderült jobb segítség lesz ő a vasnál, a dupla kovács Kovács Karcsi keze alatt.

1990-ben alapító tagja lett a Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítványnak. 1994-ben lett nagyjából abban az állapotban kész az a sarki műhely, ahol ma is munkái készülnek.

Nem csak ehhez a szűkebb helyi csapathoz tartozik, hanem 20 éve tagja a Fehérvári Kézművesek Egyesületének, akik Székesfehérváron a Rác utcában alakították ki házukat s évente Szent Iván napján megszervezik nagy fesztiváljukat: a Tűzzel-vassal fesztivált, ami késesek és kovácsok országos nagy találkozója.

Diós Tibi közösségi figura – legelől állni csak akkor szeret, ha kalapácsot is kap a kezébe, de azért két nemzetközi kovács találkozót is megszervezett, és a közösen vállalt fekadatokból alaposan kivette a részét.

Kiállításán 32 tárgyat látunk élőben és 14-et fotón. A legnagyobb szabású köztéren álló munkáit a Lamberg kastély parkja madárkalitkáját és a székesfehérvári belvárosi órajáték figuráit fotókon. Mindkét munka , mint annyi más is, Ecsedi Mária és Diós Tibor közös munkája.

A jól rendezett lengyel szén szagú tárlaton sok a tűzzel és fénnyel kapcsolatos darab, sok a szőlőhöz, a borvidékhez kapcsolódó tárgy is. Vannak még cégérek, cégfeliratok, egyik legmívesebb a Szent György Gyógyszertár Sárkányölő figurája- szerencsére élőben is nap, mint nap láthatják a móriak. Vannak még beltéri és utcabútorok, asztal, padok és egy szép sorozat a korlátokból, rácsokból.
Diós Tibi munkái sokfelé eljutottak: Tatabánya, Kisbér, Komárom, Amerika.


Mi az, amit összefoglalóan a kiállított tárgyakról elmondhatunk:


 Egy biztos és jóizlésű mester nagy szakértelemmel elkészített korszerű tárgyai.


Szeretettel ajánlom figyelmükbe!




/Részlet Szűcs Erzsébet kiállítás megnyitójából/



A szép munkák szeptember 18-ig tekinthetők meg az intézmény nyitvatartási idejében.

A képeket a Galériában itt lehet megtekinteni.